Jak wybrać odpowiedni młynek do suszu?

Jak wybrać odpowiedni młynek do suszu?

Od kiedy coraz bardziej popularna stała się waporyzacja suszu, często pojawia się pytanie: jaki młynek do suszu wybrać i czy w ogóle jest nam potrzebny? Wiele osób rezygnuje z mielenia zioła, jednak jest to duży błąd. Dlaczego warto mielić zioła przed ich waporyzacją, a także jak wybrać odpowiedni crusher? Podpowiadamy!

Dlaczego warto mielić zioła? 

Wiele osób korzystających z dobrodziejstwa suszonych konopi, w ogóle nie mieli ich przed użyciem. Jednak naprawdę nie warto pomijać tej czynności. Dlaczego? Suszone kwiaty konopi, które stosujemy do waporyzacji, po odpowiednim zmieleniu w dobrze dobranym młynku, będą jeszcze lepiej uwalniać swój aromat. Dzięki temu, efekt i moc działania substancji czynnych z ziół, będą jeszcze lepsze i wyraźniejsze. Ma to również zalety ekonomiczne. Niewielkie, zbite ze sobą, suszone kwiaty mogą nam bowiem posłużyć na dłużej, jeśli rozetrzemy je na większą ilość kawałków, a zmielenie ich w młynku będzie o wiele szybsze i dokładniejsze niż kruszenie ich rękoma. Co ważne, dzięki mieleniu, możemy mieć pewność, że wykorzystamy cały nasz materiał. Ładując bowiem waporyzer odpowiednio zmielonym suszem, wiemy, że będzie on równomiernie ogrzewany, dzięki czemu nic się nie zmarnuje.

Czym jest crusher? 

Do kruszenia ziół dobrze jest wykorzystać profesjonalne narzędzie, jakim jest młynek do suszu, zwany także crusherem lub grinderem. Narzędzie to służy do rozdrabniania suszonych ziół, które otrzymujemy w postaci całych kwiatów, na mniejsze kawałki, dzięki czemu będzie możliwa ich jeszcze lepsza waporyzacja. Crushery dostępne są w klasycznej, okrągłej formie ze specjalnymi wypustkami oraz w formie karty. Pierwszy i najbardziej popularny rodzaj grinderów działa na bardzo prostej zasadzie: wkładamy suszone kwiaty do górnej komory, a następnie, bardzo energicznym ruchem, przekręcamy kilkukrotnie, dzięki czemu w dolnej komorze znajdzie się rozdrobniony materiał. Dostępne są także okrągłe młynki kilkuczęściowe, które pozwolą nam na zbieranie również pyłku, który ulatnia się podczas mielenia dużych części ziół. Jeśli chodzi o grindery w formie karty, jest to działanie na zasadzie tzw. tarki. Karty służą bowiem do ręcznego ścierania suszu i sprawdzą się przede wszystkim w przypadku stosunkowo dużych, zbitych kwiatów konopi. Ich największym plusem jest zdecydowanie rozmiar i możliwość noszenia w kieszeni czy portfelu.

jaki młynek do suszu

Jak wybrać odpowiedni grinder do suszu? 

Kiedy już wiesz dlaczego warto mielić zioła i na jakiej zasadzie działa młynek do suszu, pojawia się pytanie: jak wybrać crusher, który w pełni spełni nasze oczekiwania? W pierwszej kolejności warto zastanowić się, czy zamierzamy nosić taki młynek ze sobą, czy korzystać z niego wyłącznie w domu? Jeśli chcemy mieć grinder zawsze przy sobie, najlepiej sprawdzi się crusher w formie specjalnej karty. Jeśli jednak nie przeszkadza nam jego większy rozmiar i zależy nam na dobrze zmielonym suszu, wybierzmy raczej jego klasyczny rodzaj. Okrągłe młynki do suszu, oprócz różnicy jaką jest kilka komór, różnią się między sobą również materiałem, z jakiego zostały wykonane. Najpopularniejsze są zdecydowanie crushery aluminiowe i akrylowe. Są bardzo lekkie, a jednocześnie dość wytrzymałe. Jeśli jednak chcemy zainwestować w świetną jakość i wygląd, postawmy na grinder wykonany z metalu bądź drewna, z metalowymi elementami. Nie tylko zobaczymy różnicę w użytkowaniu, lecz także będą prezentować się naprawdę świetnie. Do wyboru mamy również różne ich rozmiary, jednak tą decyzję warto podjąć dopasowując grinder do wielkości naszych dłoni. Mamy nadzieję, że wiesz już jaki młynek do suszu sprawdzi się najlepiej!

 

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl