Jak używać waporyzatora do medycznej marihuany?

waporyzator do medycznej marihuany

Jak używać waporyzatora do medycznej marihuany?

Waporyzacja jest najbardziej rekomendowaną metodą przyjmowania medycznej marihuany. Polega na podgrzaniu suszu do ustalonej temperatury w celu wydobycia z niego cząsteczek aktywnych chemicznie bez utraty ich prozdrowotnych właściwości. Używa się do tego specjalnego urządzenia – waporyzatora. To niewielkich rozmiarów gadżet, który umożliwia inhalację i w znacznym stopniu wpływa na jej jakość. Nie bez znaczenia jest więc, jaki waporyzator do marihuany leczniczej wybierzesz. Zanim kupisz konkretny model, zastanów się, jaki susz będziesz najczęściej podgrzewał i dowiedz się, jak w ogóle działa waporyzator. Przemyśl też, czy będziesz używał go w tylko domu, czy chcesz zabierać go ze sobą.


Jaki waporyzator do marihuany wybrać?

To, jak używać waporyzatora do medycznej marihuany, zależy przede wszystkim od konkretnego modelu tego urządzenia, a jego wybór jest uzależniony między innymi od rodzaju suszu. Aby waporyzacja była satysfakcjonująca i dawała optymalne efekty, podgrzewane kwiaty powinny być wysokiej jakości i mieć odpowiednią wilgotność. Inaczej nawet najdroższy waporyzator nie pozwoli w pełni cieszyć się aromatem podgrzewanego suszu. Należy więc wybierać wyłącznie dobrze wysuszone i hermetycznie zamknięte kwiaty, ponieważ jest to gwarancją skutecznej waporyzacji.


Rodzaje waporyzatorów

Odpowiedni waporyzator do marihuany zależy od wielu czynników. Na początek warto poznać rodzaje tego urządzenia. Na rynku spotkasz między innymi waporyzatory stacjonarne i przenośne. Te pierwsze mogą być używane wyłącznie w miejscu, w którym jest dostęp do gniazdka elektrycznego. Waporyzatory przenośne natomiast są wolne od konieczności stałego dostępu do prądu. Jednak jako że działają na baterie, trzeba je regularnie ładować, niemniej można zabrać je ze sobą wszędzie, co jest ich ogromną zaletą. Podział ten jest najprostszy i najbardziej intuicyjny – dotyczy tego, gdzie będziesz używał danego urządzenia. Waporyzatory można jednak jeszcze podzielić ze względu na sposób podgrzewania ziół. Mówimy wtedy o:

  • Waporyzatorach kondukcyjnych – ogrzewają susz poprzez bezpośredni kontakt z nagrzaną powierzchnią
  • waporyzatorach konwekcyjnych – ogrzewają zioła strumieniem gorącego powietrza;
  • waporyzatorach hybrydowych – łączą zasady działania dwóch poprzednich rodzajów; ich charakter zależy od tego, jaka będzie proporcja kondukcji do konwekcji. 

Wszystkie z wymienionych urządzeń mają zarówno zalety, jak i pewne wady. Najważniejsze to dopasować waporyzator do swoich indywidualnych potrzeb i zasobności portfela.


Waporyzator a rodzaj suszu

Waporyzator do marihuany jest ściśle związany z rodzajem suszu. Wybór stanowi:

  • susz drobno zmielony – jeśli chcesz podgrzewać drobno zmielone zioła, najlepszy będzie do tego waporyzator kondukcyjny; przed włączeniem należy mocno ubić susz w komorze i zapełnić jej całą powierzchnię. Dlaczego? Ponieważ owe urządzenie działa na zasadzie przewodzenia ciepła i ogrzewa susz ściankami komory grzewczej; im drobniejsze i mocniej ubite zioła, tym większy mają kontakt z komorą grzewczą, co wpływa na bardziej intensywne parowanie i efektywniejsze wykorzystanie marihuany;
  • susz średnio zmielony – tutaj najlepiej sprawdzi się waporyzator konwekcyjny; urządzenie nie nadaje się do podgrzewania drobno zmielonej marihuany, ponieważ strumień powietrza mógłby wywiać zioło przez ustnik; średnia konsystencja będzie najlepsza, jednak nie można zbyt mocno ubijać suszu, gdyż ograniczyłoby to swobodny przepływ powietrza i w konsekwencji waporyzacja byłaby o wiele mniej skuteczna.

 

Jeśli chodzi o najlepszy rodzaj suszu do waporyzatora hybrydowego, wszystko zależy od tego, czy jest w nim więcej cech urządzenia kondukcyjnego, czy konwekcyjnego. Susz natomiast można zmielić przy pomocy specjalnego lub zwykłego młynka, takiego jak do kawy. Jedyne, o czym wtedy należy pamięta, to pozostawienie zioła do wyschnięcia.


Zalety waporyzacji a wybór waporyzatora do marihuany

Odpowiedni waporyzator do medycznej marihuany gwarantuje skuteczną waporyzację. Skuteczną czyli jaką? Taką, która przynosi najwięcej korzyści, a mianowicie:

  • jest korzystna dla zdrowia – podczas palenia wydziela się mnóstwo szkodliwych substancji smolistych, które wciągasz do płuc; waporyzacja oszczędza Ci tych nieprzyjemności; nie pogarsza również Twojej kondycji fizycznej, nie powoduje kaszlu, za to poprawia Twój zmysł węchu;
  • jest przyjemna – wydziela miły aromat, odpręża i nie powoduje dymu, który wżera się we włosy i ubrania; produkuje parę, która nie gryzie ani w gardło ani w nos;
  • pozwala cieszyć się nie tylko smakiem i aromatem podgrzewanych ziół, ale także ich prozdrowotnymi właściwościami; poprawia nastrój i jest bardzo skuteczną metodą aromaterapii.

Bez wątpienia waporyzacja jest jedną z najlepszych form przyswajania właściwości ziół. Jednak by była skuteczna, musi być wykonana prawidłowo i odbywać się przy użyciu odpowiedniego waporyzatora. Wybór urządzenia, mielenie suszu i nabijanie komory – wszystko to jest niezwykle ważne w procesie dobrej inhalacji. Dopiero mając tę wiedzę, można cieszyć się przyjemną i efektywną waporyzacją.

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl